Pozycjonowanie stron Gniezno

Dodatkowo polecamy: copywriting Gniezno, strony internetowe Gniezno, projektowanie stron www Gniezno
Gięcie i klejenie plexi Tablice informacyjne Gniezno

Pozycjonowanie stron gniezno

Obecnie najlepszą i najbezpieczniejszą formą pozycjonowania stron jest dbanie o dobry tekst na stronie (content). Tekst ściśle związany z branżą, którą zajmuje się nasza firma odpowiednio nasycony słowami kluczowymi – to jest to, co może wynieść naszą stronę na górę wyników organicznych.

Pozycjonowanie stron gniezno

Pozycjonowanie stron Gniezno

Niestety, a może nawet dobrze, czasy, gdy wystarczyło wykupić kilka tysięcy linków i strona szybowała w google do góry bezpowrotnie minęły. Takie jak i podobne zachowania tego typu w tej chwili google każe nieubłaganie, a witryny lecą w dół w wynikach wyszukiwania.

Dlatego pozycjonowanie stron w GrafPlast opieramy właśnie na dobrym, powiązanym tematycznie tekście odpowiednio przygotowanym. Oprócz tego oczywiście optymalizujemy stronę pod względem SEO, zdobywamy też naturalne linki dla naszych klientów. Jednak podstawa to odpowiednio dobrane frazy kluczowe umieszczone w dobrym tekście.

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych tekstów z działu pozycjonowanie stron Gniezno.

Rodzaje stron internetowych dla firm

Ten artykuł, ze względu na tematykę, został przeniesiony do działu Strony Internetowe Gniezno

Najpopularniejsze formaty plików graficznych

GIF
Grafika komputerowa Gniezno

Gif animowany

Jest to najbardziej popularny format pliku graficznego spotykany w sieci. GIF jest formatem ośmiobitowym czyli pozwala na zapisanie maksymalnie 256 kolorów. Kompresja danych w przypadku tego pliku opiera się o algorytm LZW, jest to kompresja bezstratna (obrazek wygląda dokładnie tak samo i zawiera te same kolory co oryginał) ze stopniem upakowania równym 4:1 (obrazek w tym formacie jest około cztery razy mniejszy niż oryginału). GIF najlepiej sprawdza się przy zapisywaniu grafiki, która nie jest fotografią.

Właściwości formatu GIF

Transparentność inaczej przezroczystość w formacie GIF umożliwia określenie jednego koloru, który nie będzie widoczny w przeglądarce. Każdy element graficzny umieszczony w sieci ma kształt prostokąta, możliwość uzyskania innego kształtu daje właśnie funkcja przezroczystości. Na przykładzie obok można zobaczyć dwie fotografie: w formacie GIF z użyciem transparentności, a także format JPG, który jej nie obsługuje.

Przeplot to kolejna przydatna właściwość formatu GIF. Obrazek, w którym ją zastosowano wczytuje się niejako partiami. Za pierwszym przejściem zostaje wczytana co czwarta linia obrazka i już wtedy widoczny jest ogólny jego zarys. Następnie przy kolejnych przejściach wczytywane są kolejne linie, a obrazek staje się coraz bardziej dokładny. Dopiero po czwartym i ostatnim przebiegu jest on w pełni widoczny. Dodanie przeplotu do obrazu typu GIF powoduje co prawda zwiększenie jego rozmiaru, daje jednak pozorne odczucie szybszego ładowania się strony.

RAW

Cyfrowy obraz fotograficzny wysokiej jakości rejestrowany jest w formacie RAW. Dane w tym formacie mają aż 16 bitów na kanał, co umożliwia zachowanie bardzo wysokiego poziomu informacji o barwach. Pliki typu RAW są bezstratne i zawierają wszystkie parametry, które istniały w momencie robienia zdjęcia. Innymi słowy plik RAW stanowi cyfrowy odpowiednik negatywu, czyli jest punktem wyjścia dla grafiki rastrowej pozyskanej za pomocą aparatu cyfrowego. Plik RAW ze względu na bardzo duże rozmiary nie nadaje się oczywiście do wykorzystania w sieci czy w druku - należy więc go zmienić na inny format - najczęściej jest to JPEG (dla obrazów, które mają być używane na ekranie) lub TIFF (jeśli obraz jest przeznaczony do druku.

JPG

Chyba najczęściej spotykany format pliku graficznego. Wykorzystywany zarówno w sieci jak i w naszych domowych komputerach – najczęściej domyślny format pliku zgrywanego z aparatu cyfrowego, czy też skanowanego dokumentu. Format JPEG nadaje się do zapisu fotografii lub obrazów półtonowych. Kompresuje rozmiar pliku poprzez selektywne usuwanie danych, jednak przy ustawieniu wysokiego wskaźnika kompresji może powodować znaczną utratę detali obrazu, zwłaszcza w przypadku czcionek lub grafiki wektorowej. Kompresję danych można zwiększyć jeszcze bardziej poprzez ponowne zapisanie do formatu JPEG. Format ten nie pozwala niestety na zdefiniowanie elementów obrazu jako przezroczyste.

TIFF

Jest to format pliku półtonowego, służący do bezstratnej kompresji obrazów przeznaczonych do późniejszego druku. Nie jest stosowany w sieci ze względu na rozmiary pliku, które są znacznie większe niż w przypadku formatu JPEG. Pliki zapisane w tym formacie mają rozszerzenie ".tif" lub ".tiff".

PNG

Format coraz bardziej popularny w zastosowaniach sieciowych. Często zastępuje format GIF, gdyż podobnie jak on obsługuje przezroczystość, a ponadto nie jest ograniczony do 256 kolorów. Generalnie proste elementy graficzne, które mają posiadać przezroczystość warto zapisać w formacie GIF, który będzie zajmował mniej miejsca, natomiast bardziej złożone w formacie PNG.

Więcej o formatach plików graficznych i programach, w które potrafią je edytować można się dowiedzieć na kursach komputerowych w Gnieźnie i okolicach.

Autor: Maciej Głowski, marzec 2014 r.

Grafika bitmapowa i wektorowa - różnice

Grafika bitmapowa (rastrowa) Obraz rastrowy składa się z siatki pikseli (punktów), z których każdy zawiera niezbędne informacje o barwie. Grafiki takie mają określoną rozdzielczość, a to oznacza z kolei, że każde powiększenie obrazu będzie powodowało pogorszenie jego jakości. Obrazy bitmapowe najczęściej "reprezentowane" są przez pliki typu TIFF i JPEG - z założeniem ich drukowania oraz JPEG i GIF - z przeznaczeniem do umieszczania ich w sieci. Więcej o rodzajach plików, ich rozszerzeniach i zastosowaniu można znaleźć w artykule formaty plików.

Grafika wektorowa i rastrowa

Różnica w grafice wektorowej i rastrowej

Obraz wektorowy składa się ze skalowalnych obiektów, których nie określają już piksele a krzywe matematyczne (wektory) lub ścieżki. W związku z powyższym obrazy wektorowe są skalowalne i nie zależą od rozdzielczości, można je powiększać praktycznie w nieskończoność bez utraty ostrości i czystości obrazu. Pliki wektorowe najczęściej można spotkać w formacie EPS lub w formacie charakterystycznym dla danego programu, w którym tworzy się grafikę wektorową - np. format CDR w programie CorelDRAW.

Więcej o grafice komputerowej można się dowiedzieć na naszych kursach komputerowych prowadzonych w Gnieźnie i nie tylko. Zajmujemy się tworzeniem grafiki wektorowej np. w programie CorelDraw jak i obróbką grafiki rastrowej np. Photoshop.

Autor: Maciej Głowski, maj 2014 r.

Rodzaje rozdzielczości

Spi (ang. samples per inch) Parametr istotny podczas skanowania obrazów. Odzwierciedla liczbę pobieranych próbek przez głowicę skanera podczas przesuwania się nad obrazem umieszczonym w skanerze. Większa liczba próbek przypadająca na cal oznacza więcej pikseli zawartych w pliku z zeskanowanym obrazem.

Ppi (ang. pixels per inch) Parametr istotny przede wszystkim podczas tworzenia projektów graficznych i przygotowywania plików do druku. Oznacza liczbę pikseli przypadającą na każdy cal obrazu cyfrowego. Przy niskiej wartości Ppi - czyli małej rozdzielczości - daje się zauważyć pikselizację obrazu, jest to spowodowane zbyt małą ilością danych, niezbędnych do odwzorowania ciągłości tonów.

Dpi (ang. dots per inch) Parametr istotny podczas drukowania obrazów. Oznacza liczbę plamek farby, jaką urządzenie drukujące (np. drukarka, ploter) może nałożyć na jeden cal podłoża. Podnosząc wartość Dpi otrzymujemy lepszej jakości wydruk - kosztem jednak - zużycia atramentu oraz czasu drukowania. Przykładowe maksymalne rozdzielczości Dpi dla wybranych urządzeń drukujących: - drukarka atramentowa kolorowa 1200 Dpi rozdzielczość pionowa i 6000 Dpi pozioma - drukarka laserowa monochromatyczna 1200 rozdzielczość pionowa i pozioma - ploter drukujący 1440 Dpi.

Lpi (ang. lines per inch) Parametr istotny podczas druku. Odnosi się do liczby linii siatki rastrowej używanej do odwzorowywania obrazów półtonowych.

Zagadnienia związane z rozdzielczością i nie tylko można poznać bliżej korzystając z naszych szkoleń z grafiki komputerowej w Gnieźnie i okolicach.

Autor: Maciej Głowski, czerwiec 2014 r.

Artykuły jako sposób pozycjonowania stron

Pisanie artykułów branżowych to nie tylko chęć podzielenia się swoją wiedzą z innymi i tym samym często udzielenie pomocy. Tworząc tego typu artykuły na swoich witrynach polepszamy też znacznie pozycje w google. Nie każdy jednak ma tzw. lekkie pióro i sam potrafi odpowiednio edytować swoją stronę. Dlatego właśnie powstał tzw. copywriting, czyli płatne pisanie tekstów, które później trafiają na daną witrynę. Tym oczywiście też się zajmujemy, a więcej informacji można znaleźć w dziale copywritingu.