Tablice informacyjne zewnętrzne

W dziale tablice informacyjne są także dostępne: banery Gniezno, tablice informacyjne wewnętrzne, tablice unijne, tablica informacyjna prow
Tablice informacyjne Gniezno Tablice informacyjne i kursy komputerowe

Tablice informacyjne zewnętrzne i wewnętrzne

Tablica informacyjna zewnętrzna na słupach

Jako producent tablic informacyjnych, mamy do zaoferowania tablice zewnętrzne typu: baner, tablica informacyjna prow, inaczej tzw. tablica unijna oraz standardowe tablice informacyjne laminowane. Produkujemy również tablice z zastosowaniem do wewnątrz pomieszczeń. Oferowane przez nas tablice informacyjne zewnętrzne i wewnętrzne posiadają ciekawy projekt, przystępną cenę, trwałość oraz wysoką jakość wykonania. Tablice informacyjne wyklejamy folią ciętą lub drukowaną, grawerujemy w laminatach lub drukujemy na blasze. Wyklejona tablica informacyjna może być też dodatkowo zabezpieczona laminatem uv, który na dłużej ochroni tablicę przed działaniem promieni słonecznych.

Wykonujemy również tablice informacyjne zewnętrzne wraz z zabudową (stalowy stelaż, wewnątrz styropian, na zewnątrz kątownik) i słupami, oferujemy także montaż tego typu tablic. Jako producent tablic informacyjnych wolnostojących prowadzimy także naprawy i renowacje.

Producent tablic informacyjnych

Do produkcji dużych tablic informacyjnych stosujemy następujące nośniki: blacha ocynk, blacha aluminium, pvc (poly vinyl chloride) inaczej pcw (polichlorek winylu) - termoplastyczne tworzywo sztuczne powszechnie stosowane niemal we wszystkich gałęziach przemysłu. Może być spienione - lżejsze ale też bardziej giętkie, lub twarde - w odróżnieniu od spienionego pvc materiał jest lity i jednorodny w całym swoim przekroju, znacznie bardziej sztywny i znacznie cięższy.

Przy małych tablicach informacyjnych najczęściej korzystamy z materiałów podkładowych typu plexi, blacha, a także z wymienionego wyżej polichlorku winylu. Niewielkie rozmiary tabliczki pozwalają także na zastosowanie innych technologii: tabliczki grawerowane w laminacie lub tworzone metodą nadruku na blaszkę grawertonową.

Dobór materiału na tablicę ustalamy z klientem indywidualnie, w zależności od przeznaczenia szyldu (np. czy musi być odporny na warunki atmosferyczne).

Zbliżonym nośnikiem do tablic informacyjnych zewnętrznych jest baner reklamowy. Jest to bardzo mocne tworzywo przypominające domową ceratę. Banery reklamowe oczkuje się (najczęściej co 50 cm) co ułatwia ich późniejszy montaż np. na budynkach, bramach, płotach itp.

Tablice informacyjne zewnętrzne

Tablice informacyjne wyklejamy metodą na sucho, dzięki czemu, w krótkim czasie realizujemy zamówienia, nawet po 50 czy 100 tablic informacyjnych jesteśmy w stanie wykonać w kilka dni roboczych. Klejenie na sucho tablic informacyjnych ma tą główną zaletę, że nie traci się czasu na wyduszanie wody spod aplikowanej folii i dodatkowe dosuszanie.

Tablice informacyjne zwłaszcza zewnętrzne mają swoich odbiorców nie tylko w naszym mieście. Dla zamówień z innych regionów kraju tablice informacyjne wysyłamy paczką kurierską lub dowozimy osobiście.


Podział informacyjnych tablic zewnętrznych


Nowa tablica informacyjna zewnętrzna

Tablice informacyjne zewnętrzne, których jesteśmy producentem, jeżeli chodzi o zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi mogą występować w dwóch wersjach.


Tablica informacyjna zewnętrzna tylko wyklejona folią zadrukowaną lub ciętą folią ploterową. Tego typu tablice informacyjne są dedykowane do reklam czy informacji krótkotrwałych. Po około pół roku na takich tablicach informacyjnych widać już ślady wyblaknięcia kolorów. Jest to też uzależnione od tego w jakim miejscu widnieje tablica informacyjna. Wiadomo, że miejsca od stron południowych są o wiele bardziej narażone na promienie słoneczne niż pozostałe. Tablica informacyjna bez dodatkowej ochrony na ścianie południowej może już w przeciągu kilku miesięcy sporo stracić na kolorystyce. Warto dodać, że tablice informacyjne umieszczone na zewnątrz np. od strony wschodniej nawet bez dodatkowej ochrony potrafią utrzymać dobrą kolorystykę nawet rok czy dwa. Zupełne zanikanie grafiki na tablicach informacyjnych bez dodatkowej ochrony zaczyna się od roku na stronach południowych do kilku lat na pozostałych. Jak widać na przykładzie obok tablica informacyjna zewnętrzna bez dodatkowej ochrony po 10 latach jest prawie cała pozbawiona grafiki, a niektóre napisy zupełnie zanikły.

10-letnia tablica informacyjna zewnętrzna

Tablica informacyjna zewnętrzna wyklejona folią i dodatkowo zalaminowana. Takie tablice powinno się stosować do reklam długotrwałych. Laminat ochronny w zależności od typu wydłuża żywotność tablicy informacyjnej od roku do nawet 7 lat. Oczywiście jest to także uzależnione od kierunku umiejscowienia tablicy informacyjnej. Tak jak w przypadku tablic bez ochrony tak i tutaj najbardziej narażone tablice informacyjne są te na stronach południowych.

Tablice a tabliczki

W GrafPlast w Gnieźnie wykonujemy nie tylko duże tablice informacyjne klejone na blasze, pcv czy innym tworzywie. Jesteśmy także producentem tabliczek znamionowych. Różnica jest przede wszystkim w gabarytach oraz zastosowaniu tych ostatnich. Najczęściej tabliczki znamionowe wykorzystuje się do oznakowania różnego typu maszyn lub innych elementów produkowanych przez daną firmę. Tego typu tabliczki wykonujemy z blachy lub laminatu. Po więcej informacji zapraszamy do działu tabliczki znamionowe.